firouz
24 بهمن 1401 - 13:26

برنامه ریزی انگلیس برای مصادره دارایی های مسدود شده روسیه

سفیر روسیه در انگلیس از برنامه ریزی لندن برای مصادره اموال و دارایی های مسدود شده روسیه به نفع اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سفیر روسیه در انگلیس اعلام کرد که لندن قصد دارد دارایی‌های مسدود شده روسیه را مصادره کند و در حال آماده سازی قانونی برای این کار است.

بر اساس این گزارش، «آندری کلین» در مصاحبه با خبرگزاری «ریانووستی» گفت: به خوبی می‌دانیم که تقریباً همه کشورهای غربی، از جمله انگلیس از غیرقانونی بودن این اقدامات آگاه هستند و هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد، اما منطق انحرافی معتقد است که چنین قوانینی باید تدوین شود و آنگونه که من برداشت می‌کنم این اتفاق در اتحادیه اروپا و واشنگتن در حال رخ دادن است.

وی افزود: هنوز کسی این قوانین را ملاحظه نکرده است، اما دارایی‌های مسدود شده وجود دارد و حرکت در مسیر مصادره آن و تلاش برای قانونی جلوه دادن این روند، قابل انکار نیست.

گفتنی است که «کریس برایانت» نماینده پارلمان انگلیس از حزب مخالف کارگر، در ابتدای ماه جاری لایحه‌ای را برای مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه و انتقال آنها به اوکراین به عنوان کمک مالی به پارلمان انگلیس پیشنهاد کرد.

متعاقباً، «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که کشورش با شرکای بین المللی خود در حال بررسی روند قانونی است که اجازه استفاده از این دارایی‌ها را برای تأمین مالی بازسازی اوکراین می‌دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035914